Konya - Tesvi̇ye Hi̇zmetleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
KONYA - TESVİYE HİZMETLERİ
KONYA - TESVİYE HİZMETLERİ

Tesviye

Profesyonel düzeyde; mekanik imalatta kullanılan metal malzemeler talaşlı veya talaşsız işleme yöntemleri ile oluşturulur. Talaşları kaldırarak metal işlemek konusudur. Bu nedenle, metali kaldırarak metali makine parçalarına dönüştüren tüm metal işleme işlemlerine denir.

 

 Genel Bir Bakış

 

 Makine imalat sanayinde sanayi, el tesviye, tornalama, frezeleme, taşlama ve takım bileme gelişimi ile. Diğer bölümler özellikle önem kazanmıştır. Atölye teknolojisi, genel bilgi kurslarına ek olarak, endüstriyel meslek lisesi torna bölümlerindeki öğrencilerin çalışma yaşamlarında uyumlu ve başarılı olmalarını sağlamak için bilgi ve becerilere sahip mesleki teknik kurslarda önemli bir konuma sahiptir.

 

 İyi bir mesleki eğitim nedeniyle üreticilerin ve üreticilerin katkısı bir öğrenci statüsünden bir teknisyene değişmiş ve zaman içinde ulusal ekonominin eğitimi ve mesleğinin gelişimdeki önemini vurgulayarak üretilmiştir. Cinsiyet ve gereklilik. Bu amaçla atölye teknolojisi ve mesleki teknoloji dersleri, öğrencilerin kullandığı araç, gereç, alet, cihaz ve makineler hakkında çağdaş anlayış ve bilgi yöntemleri ile öğrencilere verilmektedir.

 

 Temel Kaynaklar

 

 Tam ve ayrıntılı resimler endüstriyel üretimde temel kaynaklardır. Teknik resimler için üretim resimlerini kullanın. Çünkü resimde çeşitli detaylar var. Resimde biçim, boyut, kalite, işlev ve açıklama gösterilmektedir. Bölüm öğrencileri çalışmalarını tamamladıktan sonra, inşaat çizimlerine göre herhangi bir makine parçası üretebilecek bilgi ve beceriye sahiptirler.

 

 Parça üretiminde, özellikle endüstriyel alanda çok önemli bir konuma sahip tornalama işlemlerinde, büyük üretim organizasyonlarında parça üretimi için özellikle önemlidir. Bu alan, farklı boyutlardaki ürünlerin üretimi için akıllara gelen çeşitli metal üretim alanlarında altyapı destekçisi olarak kullanılmaktadır. Birçok farklı cihazın kullanıldığı alanlarda, özellikle tezgah veya kesme kafalarının kullanılması çok önemlidir. Halen arka planda olmalarına rağmen, gerçekte, tornalama işlemleri yapan kişi veya kurumlar her zaman sektördeki ana oyuncular olarak kabul edilir.

 

 Çeşitleri

 

 Bu insanlar, metal üretiminin çeşitli alanlarında kullanılan çeşitli parçaları üretiyor ve şekillendiriyorlar ve metale çok hassas bir süreçle istedikleri şekli sağlayabilirler. Bu alanda kullanılan makineler, çoğunlukla metal parçaları sabitlemek ve hareket etmelerini önlemek için kullanılan çok güçlü kompaktörlere sahiptir. Daha sonra, makineyi kullanan kişi, ekipmanı metale verilecek şekle göre özel kapakla hareket ettirir ve istenen sonucu elde eder.

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın