Shell Maça
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
SHELL MAÇA
SHELL MAÇA

Shell Maça

Kalıp oyuklarına yerleştirilen ve kapladıkları bölümlere döküm yapımından sonra boşluk oluşturmasını sağlayan şekillere maça, bu şekilleri oluşturan kum parçalara ise shell maça adı verilmektedir. Shell maça kumlarını, kalıp kumundan ayıran özellik ise bağlayıcı yerine su içermesidir. Fakat su miktarının az olmasının dökümden sonra beklenen özelliklerin oluşturulamayacağına neden olacağı unutulmamalıdır.

 

 Shell Maça Nasıl Olmalıdır?

 

 Shell maça, çok sıcak bir sıvı metalin içine sokulduğu için termik şok, kırılma, aşınma ve metal sızmasına engel olabilmelidir. Ayrıca döküm işleminden sonra ise çok kolay dağılabilmelidir.

 

 Shell Maça Avantajları Nelerdir?

 

 Shell maça, toleransının çok iyi olmasının yanı sıra ustalık istemez ve mekanizasyona çok uygundur. Shell maça olarak ince kum kullanımı yüzey kalitesini artırmakta, ince cidarlı malzememeler oluşturulabilmektedir. Ayrıca parçaları açılı, dikey veya yatay pozisyonlarda dökebilme olanağı vermektedir.

 

 Hangi Markalarla İş Birliği İçindeyiz?

 

 Firmamız otomotiv sektöründe önemli bir yeri olan Natamak Otomotiv Sanayi İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi, Öztekfen Redüktör Motor Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Sertel Makine Otomotiv İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Yumak Otomotiv Mamülleri Sanayi ve Ticaret Limited Şiketi ve Çelikkol Otomotiv Sanati, Tokay Kauçuk Sanayi Otomotiv İnşaat Ticaret Limited Şirketi, Demosan Metalurji Nakliyat Otomotiv Sanayi Ticaret Limited Sirketi ve Ticaret Limited Şirketi gibi birçok markayla çalışmaktadır.

 

 Firmamızın Hizmetleri

 

 2005 yılında faaliyetine başlayan firmamız müşteri odaklı çalışmakta ve kaliteden taviz vermeyen deneyimli bir ekiple çalışmaktadır. Firmamız uzun yıllardır yağ pompası, vites kulesi, turbo salyangozu ve şanzuman gibi kokil döküm ile elde edilen parçaları üretmektedir.

 

 Firmamızın Hizmetlerinden Yararlanma

 

 İstediğiniz ürünü hafta içi 08:00 – 17:30, Cumartesi ise 08:00 – 13:00 çalışma saatleri olan firmamıza gelerek alabilirsiniz. Firmamızın adresi Fevzi Çakmak Mahallesi Dökümcüler Sitesi 10609 Sokak No: 19 – 21 Karatay / Konya olarak geçmektedir. Ayrıca iş yerimizin telefon numarası olan 0322 345 02 03’i ya da mobil telefon numarası olan 0536 286 41 52’iyi arayarak ya da Whatsapp üzerinden mesaj atarak firmamız ve ürünler hakkında bilgi alabilir, info@smkotomotiv.com mail adresinden firmamıza ulaşabilirsiniz.

 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın