Yedek Parça
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
YEDEK PARÇA
YEDEK PARÇA

Yedek Parça

 

Günümüzde gelişim gösteren lojistik hizmetleri dolayısıyla otomotiv sektöründeki yedek parça statüsü çeşitlilik göstermiştir. Bu yedek parça çeşitlerine ulaşmak daha da kolaylaşmıştır. Birey aracını tamir ettireceği zaman, aracının bakımı ya da değişenini yaptırmak için bakım merkezlerine gittiğinde çok fazla beklemez istemez. Yedek parçalara kolay ulaşılabilmesi, bu bekleme sürelerini de oldukça azaltmıştır. Günümüz dünyasında, yedek parçaların araştırılması, teknikerlik yapan kişinin alması gereken eğitimlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Otomotiv sektöründe hizmet verirken ilgili deneyime ve tecrübeye sahip olmak, sizleri rahata erdirecektir.

 

 Yedek Parçaların Temini

 

 Anlaşmalı olan araçların bakım yerlerinde, aracınızın orijinal parçalarını bulmanız mümkündür. Anlaşma bulunmayan tamirhanelerde ise tedarikçiler yoluyla çıkma adı verilen parçalarla karşılaşmak mümkündür. Özellikle aracınıza düşkün biri iseniz aracınızın anlaşmalı olduğu orijinal parçacıları bulmanız sizin yararınıza olacaktır.

 

 Yedek Parçaların Önemi

 

 Çıkma adı verilen yedek parçaların avantajları da dezavantajları da bulunmaktadır. Avantajlarından birisi; orijinal parçalara nazaran daha düşük fiyatlı olmalarıdır. En büyük dezavantajı ise bu parçaların garanti süresinin olmamasıdır. Yani; aracınızda orijinal olmayan, çıkma adı verilen yedek parçalar kullanıldığında, aracınızda bulunan ve var olan garanti kapsam dışında kalıyor. Bundan dolayı da araç sahipleri olarak sizlerin, her zaman orijinal yedek parçaları seçmeniz, yararınıza olacaktır.

 

 Bakım Gerektiren Durumlar Nelerdir?

 

 Model olarak eski veya yeni araçlarda, farlar ya da silecekler gibi aşınan veya eskiyen parçaları, bakım merkezine gitmeden kolaylıkla sizlerde montajını sağlayabilirsiniz. Bu tarz yedek parçaların yedeklerinin aracınızda bulunması gerekir. Özellikle sürekli seyahat halinde olan yürür halde olan araçlarda bu parçaların yedeklerinin bulunması oldukça önemlidir. Bunlar haricinde, aracınızın tamirhaneye gitmesini gerektiren durumlarda mevcuttur.

 

 Bu durumlar örnek olarak; aracınızın fren veya hidrolik sisteminin arızalanması ya da egzos ile ilgili değişim ve bakım işlemleri verilebilir. Aracınızın bakımını tecrübeli bir ekibe sahip olan bir otomotiv firmasına yaptırmanız sizlerin yararına olacaktır. Oluşan her türlü hasarın veya yedek parça temininin tecrübeli bir ekip ve deneyime sahip ustalar tarafından sağlanması her zaman önemlidir. Buna dikkat edilmediği taktirde, araç zarar görebilir ve maddi açıdan da sizleri zarara uğratabilir.

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın