Koki̇l Döküm
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
KOKİL DÖKÜM
KOKİL DÖKÜM

   Kokil Döküm

Modern ve ekonomik döküm için eski kanıtlanmış otomasyon paketleri, yüksek döküm kalitesi için en iyi temeli sağlar.

 

 Döküm Teknoloji

 

 Kalıcı döküm, eriyiğin bir yükseklik dökümüyle sürekli bir metal kalıba, yani bobine döküldüğü bir döküm yöntemidir. Alanı sadece yerçekimi ile doldurulur. Yüksek termal iletkenlik özelliği sayesinde kalıp, donmuş çözeltinin hızlı bir şekilde soğumasını sağlar. Yine, bu, geliştirilmiş mekanik özelliklere sahip yoğun, ince taneli bir doku ile sonuçlanır. Sürekli bir kalıpta donarak yeni bir bileşene erir.

 

 Yerçekimi döküm hattı

 Otomatik kalıcı kalıp dökümü

 Kalıcı kalıplama için bütünsel otomasyon konseptleri, robotlar, yazılım araçları, çapak alma tesisleri, döner döküm tezgahları, döküm makineleri, fabrikalar için kapsamlı bir ürün programı ile ön plandadır. Kokil döküm için ön işleme ve çevre birimleri gereklidir.

 

 Yenilikçi tahrik, kullanım ve kontrol konseptine sahip kalıcı depo döküm makineleri, yüksek kaliteli döküm için temel oluşturur. Yazılımı, robotun döküm hareketini döküm makinesinin devirme hareketi ile senkronize eder. Bu şekilde, mutlak doldurma için en iyi önkoşullar kullanımınıza sunulmuştur.

 

 Döküm Avantajları

 

 Tek ve çift katmanlı döküm makineleri serisi, boşluksuz sürüş konseptine sahip sağlam, burulma içermeyen mekanik özelliklerle ayırt edilir.

 Servo sürücü kullanarak tam konumlandırma yapan makineler, hem lineer döküm hücreleri hem de döner döküm tezgahları için uygundur.

 

 Uygulama Hakkında

 

 Uygulama tabanlı döküm makinesinin uzaktan kumandası sezgisel olarak çalıştırılabilir ve size maksimum çalışma konforu sunar.

 Kalıcı dökümün diğer olumlu etkileri iyileştirilmiş üretkenlik, iyileştirilmiş döküm kalitesi ve üretiminizin yüksek karlılığıdır.

 Döküm, kum kalıplama yönteminden daha az yer gerektirir.

 Kalıcı dökümde, bir robot kullanarak tam mekanizasyon mümkündür.

 Parçaya bağlı olarak, yüksek bir döküm performansı elde edersiniz.

 

 Teknoloji

 

 Kalıcı döküm, eriyiğin sürekli metal bir kalıba, yani bobine - yüksek döküm yoluyla döküldüğü bir döküm yöntemidir. Alanı sadece yerçekimi ile doldurulur. Yüksek termal iletkenlik özelliği sayesinde kalıp, donmuş çözeltinin hızlı bir şekilde soğumasını sağlar. Yine, bu, geliştirilmiş mekanik özelliklere sahip yoğun, ince taneli bir doku ile sonuçlanır.

 

 Otomatik Kalıcı Kalıp Dökümü

 

 Kalıcı kalıplama için bütünsel otomasyon konseptleri, robotlar, yazılım araçları, çapak alma tesisleri, döner döküm tezgahları, döküm makineleri, fabrikalar için kapsamlı bir ürün programı ile ön plandadır. ön işleme ve çevre birimleri gereklidir.

 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın