Koki̇l Döküm
Buradasınız: Anasayfa / Blog
14 Haziran 2020, Pazar
Kokil Döküm
Kokil Döküm Avantajları
Kokil Döküm

Kokil Döküm

 

Kokil döküm, bazı metallerin sıvı haldeyken metal kalıba dökülmesi metodudur. Alüminyum ve bakır alaşımlarının kokil dökümünde Bakır Berilyum, Bakır Nikel Silis, Zirkonyumlu Bakır şeklindeki sert bakır alaşımları gayet iyi sonuç vermektedir. Alüminyum ve magnezyum alaşımlarının soğuk kamara yöntemi ile çalışan enjeksiyon makinelerinin pistonlarında bulunan Cupro CB (CCB), Cupro CNB (CCNB) alaşımları çok iyi so­nuçlar vermektedir. Sıhhi tesisat endüstrisinde giderek daha çok kullanılan, pirinç ise hem elde yapılan kokil döküm ile hem de makineye bağlı olan kokil kalıba döküm metodu ile şekil alır. Bunla­rın kalıpları da Cupro CB'den yapılabilir Cupro CB, berilyumlu bakır alaşımının fazla ısı iletkenliğine sahip olması ve sertliği bu uygulamada onu ideal hale getirir. Batarya kalıpları, su saati kalıpları, musluk kalıpları bu malze­meden üretilmektedir.

 

 Kokil Döküm Avantajları

 

 - Tekli ve çiftli yatırmalı döküm makinesi serisi, boşluksuz tahrik içeriğine sahip sağlam, burulmayan bir mekanik özelliği ile kendini göstermektedir.

 

 - Servo tahrik vasıtasıyla tam pozisyonlama gerçekleştiren makineler hem lineer döküm hücreleri, hem de döner döküm tezgâhların için idealdir.

 

 - Uygulama yönlü KUKA döküm makinesi kumandası sezgisel kullanılabilir ve size azami kullanım konforu sunar.

 

 - Kokil dökümün öteki olumlu etkenleri verimliliğin çoğaltılması, döküm kalitesinin iyi duruma getirilmesi ve üretiminizin elde ettiği yüksek bir kârlılıktır.

 

 - kokil döküm, kum döküm yöntemine göre daha düşük bir yer ihtiyacı gerektirir.

 

 - Kokil dökümde robot kullanımı sayesinde bir tam mekanizasyon olasıdır.

 

 - Parçaya bağlı şekilde yüksek bir döküm performansı sağlayabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler
kokil döküm smk otomotiv
kokil döküm
kokil döküm avantajları
kuka döküm
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın